رونمایی از آثار و محصولات قرآنی دانشجویی، برگزاری بخش کتبی هجدهمین جشنواره قرآنی دانشجویان وزارت بهداشت، برگزاری اختتامیه جشنواره "هنر و بیداری اسلامی" دانشگاه تبریز و .. از برنامه های بخش علم، دانشجو، دانشگاه قرآنی است.


به گزارش ستاد خبری بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، نمایش فعالیت های قرآنی نهادهای دانشگاهی سراسر کشور به جامعه و ایجاد رقابت سالم در فضای دانشگاهی و مراکز آموزش عالی برای ورود اثرگذار به فعالیت های قرآنی در کنار هم افزایی و تعامل هر چه بیشتر مسئولان دانشگاهی در این باره، از مهمترین اهداف و رویکرد برنامه ریزی در بخش "علم، دانشجو، دانشگاه قرآنی" بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است.
براساس برنامه ریزی انجام شده 30 غرفه در این بخش راه اندازی شده است که علاوه بر این 30 غرفه، سه غرفه ویژه با عناوین "سبک زندگی اسلامی" متناسب با شعار نمایشگاه بیست و یکم، "طب اسلامی" به منظور هدایت مردم به سبک زندگی درمانی خاص و با تولیت وزارت بهداشت، "دستاوردهای علمی و فناوری انقلاب اسلامی" به منظور نمایش و عرضه خروجی های نظام اسلامی در این حوزه طی 34 سال نیز در این بخش به فعالیت می پردازند.
بنابراین گزارش، یکی از ابتکارات این بخش قرار گرفتن آن در کنار بخش حوزوی و موقعیت جغرافیایی و فوق‌العاده آن است که در دسترس عموم و بازدیدکنندگان قرار دارد. تمهیداتی از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها صورت گرفته تا اردوهای یک‌روزه با حضور دانشجویان برای بازدید از نمایشگاه برقرار شود.
همچنین برگزاری 30 نشست با محور اصلی "سبک زندگی" و با حضور کارشناسان در دستور کار این بخش قرار دارد. رونمایی از آثار و محصولات قرآنی دانشجویی، برگزاری بخش کتبی هجدهمین جشنواره قرآنی دانشجویان وزارت بهداشت، برگزاری اختتامیه جشنواره "هنر و بیداری اسلامی" دانشگاه تبریز و .. از دیگر برنامه های این بخش است.
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، وزارتخانه های علوم و بهداشت، دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، جامع علمی کاربردی، فرهنگیان، علوم و معارف قرآن کریم و علوم اسلامی رضوی از جمله نهادهای همکار بخش "علم، دانشجو، دانشگاه قرآنی" در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم هستند.
بخش "علم، دانشجو، دانشگاه قرآنی" در شبستان اصلی مصلای امام خمینی (ره) و در فضایی به مساحت890 مترمربع پذیرای بازدیدکنندگان است.

مشارکت در ختم قرآن

وَيَوْمَ يَقُولُ نَادُوا شُرَكَائِيَ الَّذِينَ زَعَمْتُمْ فَدَعَوْهُمْ فَلَمْ يَسْتَجِيبُوا لَهُمْ وَجَعَلْنَا بَيْنَهُم مَّوْبِقًا (18:52)
و (یاد آر) روزی که خدا به کافران گوید: اکنون آنان را که شریک من گمان داشتید بخوانید (تا به فریاد شما رسند)، آنها بخوانند و هیچ یک اجابت نکنند، و میان همه آنها (یعنی مشرکان و معبودانشان) جایگاهی سخت مهلک مقرر سازیم.
دوره: 187

آخرین اخبار

گلستان قرآن - نشریه بیست و دومین نمایشگاه قرآن