قرآن کتاب هدایت و یگانه منشور استوار رستگاری، بر قلب نورانی خاتم سفیران الهی، حضرت محمدبن‌عبدالله(صلی الله علیه و آله) نازل شد تا حجتی باشد بر پایان گمراهی و دلیلی آشکار بر صلاح و رستگاری؛ لتخرج النّاس من الظّلمات الی النّور. از این رو ضرورت توجه به آموزه‌های این کلام الهی بیش از پیش هویدا شده و لزوم تفکر و تدبر در معارف این منشور آسمانی هدایت افزون‌تر می‌گردد.

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم فرصتی است به منظور ارائه آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی و هنری قرآن کریم و نیز گردهمایی همه فعالان و علاقمندان به ساحت شریف این کتاب الهی. بی شک برگزاری این نمایشگاه معظم قرآنی که از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است، می‌‌تواند نقطه عطفی در احیای فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی باشد.

نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم که محل عرضه و ارائه آثار منتخب قرآنی در حوزه‌های مختلف است، امروز به کانون هم‌اندیشی پژوهشگران، محققان و هنرمندان و همایش شکوهمند آنان بر سرمایه قرآنی تبدیل‌شده و در سیر و تکامل خود چشم‌ها و نظرهای بسیاری را معطوف به خود نموده است. این روند، علاقه‌مندان را به تدریج به آینده‌ای روشن امیدوار ساخته که فرهنگ قرآنی در همه لایه‌های جامعه ساری و جاری باشد.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال «اقتصاد و فرهنگ؛ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نام‌گذاری شده، فعالیت‌های خود را با شعار «ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی، با عزم ملی و مدیریت جهادی» آغاز نموده است و بر همین اساس جلسات متعددی با حضور مدیران ستادی بخش های مختلف این دوره از نمایشگاه برگزار نموده است.

اعضای شورای سیاست‌گذاری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن که با حکم معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بیست و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن، حجت‌الاسلام والمسلمین  حشمتی منصوب شده‌اند به شرح زیر هستند:

علی‌اصغر کاراندیش، لاله افتخاری، علی مرادخانی، سیدعباس صالحی، حجت‌الله ایوبی، حسین انتظامی، ابوذر ابراهیمی ترکمانی، حسین نوش‌آبادی، حسن نجفی سولاری، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی، عباس سلیمی، محمدعلی مهدوی‌راد، برزین ضرغامی، محمدرضا داوودآبادی فراهانی، سیدمهدی قره‌شیخ‌لو، سیدضیاء هاشمی، محمدحسین صوفی، قادر آشنا، امیر اشراقی، اصغر امیرنیا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی پردانه، محمدعلی خسروی، مصطفی عباسی‌مقدم و محمدمهدی عزیززاده.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 25 شعبان‌المعظم، مصادف با 2 تیرماه 1393 فعالیت‌های خود را در باغ‌موزه دفاع مقدس تهران آغاز خواهد کرد و در نیمه ماه رمضان‌الکریم همزمان با میلاد کریم اهل‌بیت، حضرت امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) به کار خود پایان خواهد داد.

این دوره از نمایشگاه هم اکنون از 18 بخش ستادی به شرح ذیل برخوردار است:

1-    کمیته دانشگاهیان/ مدیر: دکتر سیدضیاء هاشمی

2-    کمیته بین‌الملل/  مدیر: مهرداد آگاهی

3-    کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی/ مدیر: حمید صابرفرزام

4-    کمیته محافل و مراسم/ مدیر: مهدی قره‌شیخلو

5-    کمیته کودک و نوجوان/ مدیر: دکتر مهدی باقری

6-    کمیته تشکل‌های قرآنی ـ مردمی/ مدیر: حسن محمدی

7-    کمیته میراث فرهنگی/ مدیر: امین عارف‌نیا

8-    کمیته رسانه‌های دیجیتال/ مدیر: حسین واعظیان

9-    کمیته علمی/ مدیر: دکتر محمدرضا معینی

10-  کمیته فعالیت‌های هنری/ مدیر: مجید ملانوروزی

11-  کمیته بانوان/ مدیر: ملیحه‌سادات موسوی 

12-  کمیته سینما از دریچه ماوراء/ مدیر: دکتر حبیب ایل‌بیگی

13-  بخش مکتوب/ مدیر: دکتر غلامرضا نوعی

14-  همایش قرآن‌نویسان/ دبیر: دکتر ایرج نعیمائی

15-  همایش خادمان قرآن کریم/ دبیر: حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی خسروی

16-  کمیته نظارت و قراردادها/ مدیر: سهراب حمیدی

17-  کمیته فعالیت‌های حوزوی / مدیر: حجت‌الاسلام طیب حسینی

18- کمیته آموزش و پرورش / مدیر : مسیب زاده

پایگاه اطلاع‌رسانی بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن نیز تلاش دارد تا با همکاری تعدادی از خادمان قرآن کریم، همه روزه و در هر لحظه آخرین اخبار، گزارش‌ها و تصاویر این رویداد بزرگ قرآنی را برای استفاده عموم علاقه‌مندان به ساحت قرآن کریم در سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی منتشر نماید.

بدیهی است، این پایگاه اطلاع‌رسانی به عنوان منبع رسمی نقل اخبار، گزارش‌ها و اطلاعیه‌های بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن تلقی می‌شود.

همچنین نسخه‌ الکترونیک ویژه‌نامه مکتوب نمایشگاه نیز که در طول زمان برگزاری نمایشگاه در 10 شماره منتشر خواهد شد، بر روی سایت اطلاع‌رسانی نمایشگاه قرار خواهد گرفت که علاقه‌مندان می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
 

مدیر سایت اطلاع‌رسانی بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

نوزدهمين مراسم تكريم از خادمان قرآن كريم در مراسم افتتاحيه بيست و يكمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم دقايقی پيش برگزار شد.

رئيس بيست و يكمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم از برگزاری همايش سه روزه با حضور مديران، مسئولان و كارشناسان دفاتر قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌های سراسر كشور خبر داد.

مهلت تحویل آثار هنری به بخش هنرهای تجسمی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن به پایان رسید.

نشست خبری بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام «حمید محمدی» معاون قرآن و عترت این وزارتخانه در محل شورای فرهنگ عمومی برگزار شد.

نشست خبری بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، سه‌شنبه 11 تیرماه 1392 و با حضور «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام «حمید محمدی»، معاون قرآن و عترت این وزارتخانه در محل شورای فرهنگ عمومی برگزار شد.

نشست خبری تشريح برنامه هاي بيست و يكيمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم فردا، 11 تيرماه با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون قرآن و عترت اين وزارتخانه برگزار می‌شود.

امسال براي نخستين بار در نمايشگاه بين المللي قرآن كريم بر اساس آيين نامه اي مراجعه كنندگان از طريق پايگاه اطلاع رساني بيست و يكيمن نمايشگاه اقدام به تعيين متراژ نهايي غرفه و پرداخت صورت حساب مي كنند.

ضوابط حضور در بخش فروش بیست و دومین نمايشگاه بین المللی قرآن کریم

مقدمه:

بیست و دومین نمايشگاه بین‌المللی قرآن کریم از تاريخ 2 تا 22 تیرماه مصادف با 25 شعبان الی 15 رمضان الکریم توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود. از جمله بخش‌های این نمایشگاه عرضه آثار مکتوب، محصولات فرهنگی، هنری، قرآنی و دیجیتال توسط موسسات تولیدکننده و توزیع کننده می‌باشد.
به منظور ساماندهی شرکت این موسسات شرایط و ضوابط ثبت نام به شرح ذیل اعلام می‌شود. از متقاضیان محترم درخواست می شود ضمن ملاحظه ضوابط و مقررات، نسبت به تکمیل فرم های مربوط به هر بخش اقدام نمایند.
شرایط عمومی:
1) غرفه‌داران موظف به ارائه محصولات، خدمات و کالای مرتبط با حوزه قرآن، معارف و عترت بوده و نمایش و عرضه هر گونه کالا که مغایر با شئونات اسلامی و قوانین جاریه کشور است، ممنوع می‌باشد.
2) ساعت كار نمايشگاه براي بازديدكنندگان از 18 تا 24 مي‌باشد و غرفه‌داران مي‌بايست 30دقيقه قبل از شرو نمايشگاه در محل غرفه حاضر باشند.
3) ساعت انتقال محصولات در ايام برگزاري نمايشگاه همه روزه از ساعت 16تا 17 بوده و در زمان‌هاي قبل و بعد از ساعت تعيين شده، از حمل محصولات جلوگيري خواهد شد.
4) مسير ورود خودروهاي حامل كتاب فقط درب‌های معرفی شده مجاز می‌باشد.
5) نصب و الصاق كارت شناسايي براي غرفه‌داران الزامي است.
6) لازم است از حداقل نيروي انساني در غرفه‌ها استفاده شود.
7) از اخذ انشعاب فرعي برق براي مصارف متفرقه و بدون هماهنگي اكيداً خودداري فرماييد. مسؤوليت بروز هرگونه حادثه ناشي از انشعاب غيرمجاز به عهده مدير غرفه خواهد بود.
8) در صورت نزديكي غرفه شما به تابلوي برق نسبت به رعايت موارد ايمني نظير خالي بودن محوطه نزديك تابلو، عدم استقرار كتاب و ضايعات و مواد قابل اشتغال اقدام نماييد.
9) از نگهداري مايعات قابل اشتعال در غرفه جداً پرهيز نماييد.
10) استفاده از هرگونه بخاري برقي، كتري برقي و استفاده از منابع روباز حرارتي و پخت و پز در غرفه‌ها ممنوع است.
11) از استعمال دخانيات در غرفه جداً پرهيز نماييد. با متخلفين برخورد قانوني صورت مي پذيرد.
12) از به كار بردن پوشش¬هاي قابل اشتعال و اضافي بر روي سي مهاي برق خودداري نماييد.
13) نگهداري و نمايش كتاب مختص به فضاي غرفه ها بوده و از تعرض به محيط راهروها و مسيرهاي اضطراري وپشت ديوارها خودداري نماييد.
14) تذكر كارشناسان و مسؤولين براي رفاه حال شما و بهبود كيفيت نمايشگاه و بالا بردن ضريب ايمني مي ‌باشد. نسبت به رعايت موارد فوق دقت لازم را داشته باشيد.
15) در هنگام بروز حادثه آرامش خود را حفظ نموده و موضوع را سريعاً به مسؤولين منتقل نماييد و از هجوم به درب‌هاي خروجي خودداري کرده و آرامش خود را حفظ نماييد.
16) از ايجاد ساخت و ساز غيرمجاز و بدون هماهنگي در غرفه خودداري نماييد.
17) استفاده از ديواره¬هاي جانبي غرفه¬ها و ديواره¬ها ممنوع و تخلف نمايشگاهي مي باشد.
18) از نگهداري وجه نقد و وسايل قيمتي در غرفه خودداري نماييد.
19) حفظ و نگهداري غرفه هاي تحويلي به عهده ناشران مي¬باشد. در صورت هرگونه خسارت و استفاده ناصحيح ناشران محترم موظف به جبران خسارت برابر اعلام نظر پيمانكار غرفه بندي خواهند بود.
20) حفظ نظافت غرفه ها به عهده غرفه داران بوده و شايسته است در نظافت كلي نمايشگاه كوشا باشيد.
21) انجام هرگونه تبليغات محيطي صرفاً با كسب مجوز تبليغات نمايشگاه بوده و در صورت مشاهده از انجام آن جلوگيري خواهد شد.
22) كليه قفسه ها، تابلوها، تجهيزات و ساير عناصر غيرسازه‌اي در جاي خود تثبيت شده تا از سقوط احتمالي آنان جلوگيري گردد. در صورت مشاهده هرگونه نقص مراتب را به مسئولين سالن ابلاغ دهيد.
23) غرفه داران ملزم به نصب کارت ارائه شده خود هستند. در صورت مشاهده تخلف حراست از ورود افراد بدون کارت شناسایی به داخل غرفه جلوگیری می‌نماید.
24) در صورت استشمام هر بوي غيرعادي (سوختگي مواد شيميايي، دود و ...) سريعاً مراتب را به مسؤولين اطلاع دهيد.
25) رعايت حجاب و شئون اسلامي توسط غرفه¬داران الزامي است.
26) نصب دستگاه كارت خوان به منظور سهولت خريد بازديدكنندگان الزامي است. ناشران محترم موظفند نسبت به دريافت و نصب دستگاه كارتخوان اقدام نمايند.
27) تلفن وصل‌شده مخصوص كارتخوان است. استفاده غيرمجاز موجب اختلال در سيستم بوده و تخلف نمايشگاهي است. در صورت نياز به بخش مربوطه مراجعه نماييد.
28) عدم رعايت مفاد قانوني و انجام هرگونه تخلف موجب رسيدگي موضوع در هيأت رسيدگي به تخلفات ناشران خواهد بود.
29) ثبت نام به منزله حضور قطعی در نمایشگاه نمی باشد.حضور در نمایشگاه و عرضه محصولات منوط به تایید درخواست و داشتن شرایط اعلام شده می باشد.
اينجانب ............................................................ مديرغرفه ...................................................... تمامي مفاد ضوابط، مقررات، آيين‌نامه‌ها و دستورالعمل اجرايي بیست و دومین نمايشگاه بین‌المللی قرآن کریم را به دقت مطالعه نموده و خود را ملزم به رعايت آن مي‌دانم.

مهر و امضاء

جدول زمانبندی نمایشگاه

 

ردیف

عنوان

تاریخ شروع

تاریخ پایان

1

ثبت نام نمایشگاه از طریق سایت

93/3/7

93/3/19

2

اعلام نتایج بررسی و تایید ثبت نام

93/3/21

93/3/24

3

زمان واریز وجه

93/3/25

93/3/28

4

تحویل غرفه به غرفه‌های خودساز و زمان غرفه‌سازی

93/3/28

93/4/1

5

تحویل غرفه و غرفه‌آرایی تمامی غرفه‌ها

92/3/31

93/4/1

6

زمان برگزاری نمایشگاه

93/4/2

93/4/22

مکان برگزاری: تهران - باغ موزه دفاع مقدس

 

هزینه‌اجاره غرفه

 

ردیف

نام بخش

قیمت متقاضیان تهرانی

(به ازای هر متر مربع)

قیمت متقاضیان شهرستانی

(به ازای هر متر مربع)

2

رسانه‌های دیجیتال

600.000ریال

500.000ریال 

3

نشر مکتوب

600.000ریال

500.000ریال

4

محصولات فرهنگی و هنری

1.000.000ریال

900.000ریال

 

ب) شرایط انضباطی بخش فروش آثار مکتوب، محصولات فرهنگی، هنری و دیجیتال


به منظور رعايت مقررات و ضوابط حضور در بیست و دومین نمايشگاه بین‌المللی قرآن کریم، آيين‌نامه انضباطي بخش فروش به شرح ذيل ابلاغ مي‌شود:
ماده 1: تخلفات پيش‌بيني شده در بیست و دومین نمايشگاه بین‌المللی قرآن کریم عبارتند از:
1-1- واگذاري غرفه به غير
2-1- ارائه و فروش كتاب‌ و محصولات ساير ناشران و موسسات
تبصره 1: ناشران و عرضه‌کنندگان محصولات فرهنگی، هنری و دیجیتال كه در نمايشگاه شركت كرده‌اند فقط در صورت داشتن نمايندگي حق فروش را دارا می‌باشند. هر ناشر غايب در نمايشگاه مي‌تواند فقط به يك انتشاراتي نمايندگي فروش كتاب‌هاي خود را واگذار نمايد.
3-1- ارائه و فروش كتب ذيل در نمايشگاه ممنوع است:
الف: كتبي كه عرضه آنها در نمايشگاه توسط مراجع تصميم‌گيرنده ممنوع اعلام شده است.
ب: كتب بدون شناسنامه
ج: كتب غيرمرتبط با موضوع سالن
د: كتب منتشر شده قبل از سال 90
4-1- فروش كالا با برندهای خارجی
تبصره 2: فروش وسايل همچون پوستر، نوار، كارت تبريك، لوازم‌التحرير، پازل، عروسك و اسباب‌بازي ممنوع است.
5-1- تبليغات غيرمجاز و خارج از ضوابط تعيين شده در آيين‌نامه ثبت‌نام
6-1- عدم ارائه حداقل 10 % تخفيف به خريداران
تبصره 3: در صورت درخواست فاكتور توسط خريدار، ناشران موظف به صدور فاكتور رسمی با ذكر تخفيف
مي‌باشند.
7-1- ايجاد مزاحمت¬هاي صوتي براي غرفه‌هاي مجاور
8-1- عدم استفاده از دستگاه كارتخوان و نپذيرفتن بن يا كارت الكترونيكي كتاب
9-1- معاوضه بن با وجه نقد يا نقد كردن كارت الكترونيكي بدون فروش كتاب
10-1- فروش كتاب به قيمت بالاتر از پشت جلد يا مخدوش بودن و تغيير قيمت پشت جلد
11-1- فقدان كپسول اطفاي حريق
12-1- عدم حضور مدير يا جانشين مدير در غرفه و تأخير در بازگشايي غرفه و تعجيل در تعطيلي غرفه
13-1- اجراي فعاليت جانبي بدون هماهنگي با بخش فروش کتاب و محصولات قرآنی
14-1- برهم زدن نظم عمومي در غرفه و سالن (ايجاد راه‌بندان در راهروهاي سالن و ...)
15-1- عدم رعايت حجاب و شئونات اسلامي (استفاده از لباس فرم و اداري مناسب توصيه مي‌شود.)
16-1- حضور افراد غيرمسؤول در داخل غرفه
* تا 12 متر- سه نفر متصدي
* بين 15 تا 18 متر - چهار نفر متصدي
* از 18 متر به بالا - به ازاي هر سه متر يك نفر متصدي
17-1- عدم الصاق كارت شناسايي
18-1- ارائه اطلاعات نادرست و ناقص در اسناد ثبت‌نام
19-1- عدم رعايت تذكرات قانوني از سوي مسؤولين بخش فروش کتاب و محصولات قرآنی در برپايي نمايشگاه، مانند حضور به موقع درمراسم افتتاحيه، اختتاميه، بازديدها و ....
20-1- عدم تحويل و چيدمان به موقع غرفه در زمان بازگشايي و افتتاح نمايشگاه
21-1-عدم رعايت دستورالعمل¬هاي ابلاغي از سوي ستاد برگزاري نمايشگاه
ماده 2 - به منظور رسيدگي به تخلفات بیست و دومین نمايشگاه بین‌المللی قرآن کریم، هيأتي متشكل از افراد ذيل تشكيل خواهد شد:
1-2- قائم مقام یا نماینده تام‌الاختیار
2 -2- مدیر بخش فروش کتاب و محصولات فرهنگی، هنری و دیجیتال
3-2- نماينده كميته ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات
4- 2- نماينده كميته حراست
ماده 3- نحوه رسيدگي به تخلفات:
هيأت رسيدگي‌كننده به تخلفات در طول بیست و دومین نمايشگاه بین‌المللی قرآن کریم به محض دريافت گزارش وقوع تخلف، همان روز تشكيل جلسه خواهد داد.
ماده 4- جلسات هيأت با حضور كليه اعضاء رسميت خواهد داشت.
ماده 5 – مجازات‌هاي پيش‌بيني شده براي تخلفات در طول بیست و دومین نمايشگاه بین‌المللی قرآن کریم به شرح ذيل است:
1- 5- اخطار كتبي
2- 5- تعطيلي غرفه به مدت يك روز يا بيشتر
3- 5- محروميت از شركت در نمايشگاه سال بعد
تبصره 1: هيأت رسيدگي كننده براساس تخلفات صورت گرفته مجاز است هر يك از بندهاي مادة 5 مندرج در آيين ‌نامه را اعمال نمايد.
تبصره 2: رسيدگي به جرائم عمومي در صلاحيت اين هيأت نبوده و در صورت مشاهده به مراجع ذيربط ارجاع خواهد شد.
ماده 6- نتيجه رسيدگي هيأت پس از تصويب اكثريت اعضاء، با ابلاغ قائم‌مقام نمایشگاه بلافاصله اجرا خواهد شد.
ماده 7- آيين‌نامه در هفت ماده و هفت تبصره تصويب و از تاريخ شروع نمايشگاه تا آخرين روز آن لازم‌الاجرا است.
نام و نام خانوادگي:
مهر و امضاء

شرايط ثبت نام بخش آثار مکتوب


1) ناشران سراسر كشور اعم از خصوصي يا دولتي كه داراي پروانه نشر معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، به تفكيك هر حوزه مي‌توانند از تاریخ 8 /3/93 لغایت 17/3/93 ثبت‌نام نمایند.
تذکر: پس از اتمام مهلت یاد شده، امکان ثبت‌نام به هیچ وجه وجود نخواهد داشت.
2) مبناي ثبت‌نام براي ناشران، دارا بودن 40 عنوان كتاب با رده دیویی 297 در حوزه دین و قرآن است كه بايستي حداقل 20 عنوان آن چاپ اول باشد.
تبصره1: شايان ذكر است كتاب‌هاي تجديد چاپ در هر سال فقط يك عنوان محاسبه مي‌شود، که ضرورت دارد مشخصات کلیه کتاب‌ها در سیستم ثبت و معرفی شود.
تبصره2: لازم است کلیه کتاب¬های معرفی شده ناشران چاپ 1390 به بعد باشد.
3) ناشري كه شرايط ثبت نام را احراز كند مي‌تواند حداكثر نمايندگي 4 ناشر ديگر را اخذ نمايد كه مي‌بايست فرم مربوط به نمايندگي را تكميل و ممهور نمايند.
1-3- ناشر واگذار كننده نمايندگي موظف نسبت به ثبت نام در سایت اقدام و فرم نمايندگي راتكميل و در زمان ثبت نام به بخش فروش تحويل نمايد.
2-3- اعطای نمایندگی صرفاً به یک ناشر که در همان حوزه فعالیت می کند امکان پذیر است.
3-3- عرضه كتب ساير ناشران بدون داشتن نمايندگي رسمی ممنوع است و در صورت مشاهده موجب لغو حضور ناشر در نمایشگاه خواهد بود.
4-3- ناشراني كه خود در نمايشگاه شركت كرده‌اند نمي‌توانند به ناشر ديگري نمايندگي بدهند.
4) ثبت نام از ناشراني كه داراي سابقه تخلف در نمايشگاه¬هاي گذشته هستند، منوط به بررسي و موافقت بخش فروش ناشران و تأييد رئيس نمايشگاه است.
5) تشكل‌ها، نهادهاي دولتي و تعاوني‌هاي نشر، فقط مجاز به عرضه و فروش كتب ناشراني هستند كه در نمايشگاه حضور ندارند.
6) ناشران ملزم هستند قبل از ثبت نام، براي كنترل اطلاعات كتاب‌هاي خود به وبگاه خانه كتاب ايران به نشانیwww.ketab.ir مراجعه نمايند و در صورت مشاهده مغايرت، نسخه‌اي از كتاب را به همراه تصوير اعلام وصول به بانك اطلاعات كتاب در مؤسسه خانه كتاب ايران ارائه نمايند.

اختصاص غرفه:

1- پذیرش ثبت‌نام و تخصيص متراژ غرفه به هر ناشر بر اساس متراژ مفيد سالن‌هاي در اختيار و شاخص‌هايي همچون: شمارگان، تعداد عناوين، تعداد صفحات، كيفيت آثار از حيث محتوا، تأليف، ترجمه، و همچنين رعايت و توجه به ارزش‌هاي اسلامي و فرهنگي جامعه و آثار برگزيده در جشنواره‌هاي مختلف، تخلفات در نمایشگاه گذشته و ... تعيين خواهد شد.
2- نمايشگاه هيچ تعهدي از حيث واگذاري غرفه در قبال ناشراني كه در زمان ثبت نام اطلاعات نادرست يا ناقص ارائه داده‌اند يا اينكه مدارك خود را بعد از اتمام مهلت ثبت‌نام ارائه دهند، نخواهد داشت.
3- تخصيص غرفه و متراژ آن در مورد ناشران كتب مرجع تأليفي (تفاسیر، فرهنگ‌نامه‌ها، دايره‌المعارف) و آثار نفيس فرهنگي و هنري با توجه به رويه‌هاي تجربه شده در نمايشگاه¬هاي گذشته، با تأييد كميته‌اي متشكل از نماینده بخش فروش، یک نماینده از ستاد برگزاری نمایشگاه و یک کارشناس با معرفی اداره کتاب حسب موضوع ملاک عمل خواهد بود. حصول اين امر در صورتي است كه در زمان ثبت‌نام ناشر متقاضي كتباً درخواست خود را به بخش فروش اعلام نمايد.
4- ناشران مجاز به واگذاري غرفه به غير نيستند.

مقررات فروش در بخش آثار مکتوب:

1- ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه تنها مجاز به نمایش و فروش کتب خود و نمایندگی هستند و عرضه کتاب‌های ناشران دیگر تحت هر عنوان ممنوع می‌باشد.
2- ناشران مي‌توانند نمايندگي فروش كتاب مؤلفاني را كه ناشر آثار خود هستند پس از اخذ موافقت بخش فروش ناشران بپذيرند. مؤلف مجاز به عرضه اثر به بيش از يك ناشر نيست.
3- ناشران شركت‌كننده بايد كتب خود را حداقل با 10 % تخفيف و در صورت درخواست خريدار با صدور فاكتورخريد ممهور به مهر ناشر صاحب غرفه به خريداران عرضه نمايند.
4- فروش كتب غيرمرتبط تخلف محسوب مي‌شود و برابر مقررات و ضوابط با متخلفان برخورد خواهد شد.
5- کتبی در نمایشگاه قابل عرضه می‌باشد که دارای مجوز چاپ و نشر باشد.
6-درج قیمت روی کلیه کتب الزامی بوده و هرگونه تغییر و مخدوش نمودن قیمت تحت هر عنوان ممنوع و مسولیت آن متوجه ناشر می‌باشد.
7-هر كتاب صرفاً در يك غرفه قابل عرضه است و عرضه كتاب‌هايي كه با همكاري چند ناشر توليد مي‌شود و نام ناشران همكار در شناسنامه كتاب‌ها ذكر مي‌شود تنها در غرفه ناشري كه شابك كتاب‌ها به او تعلق دارد امکان‌پذیر خواهد بود.
تذکر: تكميل تمامي اوراق ثبت‌نام كه به همراه ضوابط در بیست و دومین نمايشگاه بین‌المللی قرآن کریم ارائه مي‌شود، الزامي است.


شرایط اختصاصی بخش محصولات فرهنگی، هنری و قرآنی


1- کلیه آثار می بایست به تایید ستاد برگزاری رسیده و پس از مهر و امضا در محل غرفه در معرض دید عموم و به همراه قیمت محصولات نصب نمایند.
2- غرفه داران در صورت عرضه محصولاتی که به تایید شورای بخش فروش نرسیده باشند، طبق مقررات با ایشان برخورد خواهد شد.
3- قیمت محصولات طبق نظر کارشناسی ستاد برگزاری تعیین و پس و از تایید اجازه عرضه آن کالا را در بخش فروشگاهی نمایشگاه خواهند داشت.
4- فروش محصولات با برندهای خارجی ممنوع می‌باشد.
5- غرفه داران کیفیت محصولات خود را مطابق کیفیت محصول اولیه ارائه شده رعایت نمایند. در صورت مشخص شدن خلاف موضوع با ایشان طبق مقررات و ضوابط برخورد می شود.
6- در این بخش صرفا عرضه محصولات هنری قرآنی قابل عرضه و فروش است.
7- کلیه شرایط عمومی و انضباطی که در ضوابط آمده شامل این بخش نیز می شود و شرکت ها و موسسات ملزم به رعایت آن می باشند.

  

آیین نامه داخلی بخش رسانه‌های دیجیتال

احراز شرایط ذیل برای حضور در بخش رسانه‌های دیجیتال بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم الزامی می باشد.

صرفا آثار و محصولات مرتبط با موضوع قرآن و عترت، تولید شده طی سه سال اخیر که شرایط ذیل را دارا باشند امکان ارائه در این بخش خواهند داشت:
1. آثار و محصولاتی در نمایشگاه قابل عرضه خواهد بود كه پروانه انتشار از مرکز توسعه فنآوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ نموده باشند.
2. الصاق هولوگرام برای کلیه ی آثار ارائه شده در نمایشگاه الزامی می باشد(محصولاتی که تا کنون برای دریافت هولوگرام اقدام ننموده اند حداکثر تا پایان خرداد ماه فرصت دارند که برای دریافت آن اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتیwww.nashr.saramad.ir مراجعه نمایید.)
3. متقاضی موظف و ملزم است که لیست محصولات مجاز به ارائه، که توسط کمیته بازرسی بخش به وی ابلاغ خواهد شد، را به همراه قیمت و درصد تخفیف مصوب هر محصول در قالب فرم لیست محصولات به نحو شایسته در غرفه خود در معرض دید بازدیدکنندگان نصب نماید بدیهی است فروش هرگونه محصول سخت افزاری یا نرم افزاری غیر مجاز و غیر از لیست مذکور تخلف محسوب میگردد.
4. سیستم صوتی غرفههای نمایشگاهی به دلیل یکپارچه بودن نمایشگاه و جلوگیری از مزاحمت برای سایر غرفهها، نباید بیشتر از 10 وات توان خروجی و یا بیشتر از شعاع سه متر قابل شنیدن باشد، در صورت مشاهده تخلف غرفه خاطی توسط مدیریت امور غرفه ها مشمول جریمه نقدی خواهد شد.
5. غرفه داران بخش های فروشگاهی مکلفند حداقل 20درصد در مبالغ فروش محصولات خود به بازدیدکنندگان نمایشگاه تخفیف دهند.
6. برای حضور در بخش رسانههای دیجیتال حداقل یکی از دو شرط ذیل الزامی است
- حداقل 70 درصد از عناوین آثار ارائه شده با موضوع آن قسمت مرتبط باشد.
- حداقل 5 اثر مرتبط با موضوع آن قسمت توسط متقاضی ارائه شده باشد.
1. تنها تولیدكنندگان و یا نمایندگان قانونی آنها در بخش رسانههای دیجیتال اجازه حضور را خواهند داشت.
2. هر شركت كننده تنها مجاز به ارائه محصولات خود می باشد. ارائه آثار فرد دیگری كه خود در نمایشگاه حضور دارد خلاف مقررات است.

متقاضیانی که دارای یکی از شرایط ذیل می باشند از اولویت ثبت نام و جانمایی برخوردار خواهند بود:
1. برگزیدگان دوره های قبلی جشنواره رسانه های دیجیتال
2. مؤسسات فرهنگی دیجیتال
3. عدم تخلف در ادوار گذشته نمايشگاه قرآن و همچنين نمايشگاههاى فرهنگى
اشخاص حقیقی که دارای محصول تولیدی می باشند می توانند از خدمات (تعلق یک میز و صندلی بصورت رایگان در غرفه ی عمومی معرفی محصولات رسانه های دیجیتال) برای حضور در نمایشگاه استفاده نمایند. این دسته از افراد پس از تکمیل مراحل ثبت نام می بایست درخواست خود را به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند.
تولید کنندگان نرم افزار که تاکنون نسبت دریافت گواهی ثبت نرم افزار و یا مجوز انتشار از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ننموده اند و ارائه دهندگان خدمات و محصولات سخت افزاری، اجازه ی حضور در بخش نرم افزارهای رسانه ای را نخواهند داشت.

آیا داشتن رایانامه (Email) معتبر برای ثبت نام الزامی می‌باشد و آیا می‌شود از رایانامه دیگران برای ثبت نام استفاده نمود؟

داشتن رایانامه برای دریافت نام کاربری و گذرواژه الزامی می‌باشد لذا در صورتیکه رایانامه ندارید پیشنهاد می‌کنیم نسبت به ایجاد یک رایانامه رایگان (بعوان مثال از طریق سایت میهن میل) اقدام نمایید. در غیر اینصورت می‌توانید از رایانامه اعضای خانواده یا دوستان برای این امر استفاده نمایید.

 

منظور از تصویر مجوز مربوطه در فرم ثبت اطلاعات شرکت کننده چیست؟

همانطور که در ذیل فرم نیز توضیح داده شده براساس بخشی که می‌خواهید ثبت نام نمایید مجوز مربوطه متفاوت می‌باشد

  • بخش نشر مکتوب: مجوز نشر معتبر تا پایان خردادماه ۱۳۹۳
  • بخش رسانه‌ های دیجیتال: مجوز موسسه فرهنگی دیجیتال
  • سایر بخش‌ها: مجوز موسسه فرهنگی، مجوز کسب یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت

  چگونه می‌توانم با مدیریت بخش‌های مختلف در نمایشگاه تماس حاصل نمایم؟

از طریق واحد‌های ثبت نام با شماره‌های ذیل:

ردیف عنوان بخش شماره تماس
1 کمیته ثبت نام 66466290 و 66467615
2 واحد پشتیبانی فنی سایت 88412441

 

آیا وارد نمودن کلیه‌ی اطلاعات خواسته شده در بخش محصولات الزمامی می‌باشد؟

اطلاعت فیلدهای ستاره‌دار در قسمت ثبت اطلاعات محصولات الزامی می‌باشد. از سایر اطلاعات خواسته شده در نمایشگاه مجازی استفاده خواهد شد، لذا تکمیل این اطلاعات در شناخت بهتر مخاطبان از محصولات شما کمک می‌نماید.

 

 

تعداد محصولات ما بسیار بالا می‌باشد، آیا ورود اطلاعات کلیه‌ی محصولات الزامی است؟

بله وارد نمودن اطلاعات کلیه‌ی محصولاتی که می‌خواهند در نمایشگاه ارائه شوند الزامی می‌باشد. از این اطلاعات برای صدور ابلاغیه و مجوز حضور در نمایشگاه، راهنمایی مخاطبان نمایشگاه و اطلاع رسانی از طریق سایت استفاده خواهد شد.

 

از اینکه از راهنمای سیستم ثبت نام الکترونیک بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم استفاده می‌نمایید از شما سپاسگذاریم.

برای شروع مراحل ثبت نام توجه شما عزیزان را به نکات ذیل جلب می‌نمایم.

  1. برای ثبت نام بهتر است از مرورگرها (Browser)ی فایر فاکس (Firefox - برای دانلود رایگان کلیک نمایید)، کروم (Chrome) یا اینترنت اکسپلورر ورژن 9 به بالا استفاده نمایید.
  2. ثبت نام الکترونیک نمایشگاه فقط برای بخش های فروشگاهی نمایشگاه شامل نشر مکتوب، رسانه‌های دیجیتال، محصولات فرهنگی و هنری صورت می‌گیرد که کلیه‌ی فعالین این حوزه با دارا بودن شرایط ذکر شده در آیین نامه نمایشگاه می‌توانند نسبت به اخذ غرفه در این بخش‌ها اقدام نمایند.
  3. آماده نمودن اطلاعات مورد نیاز فرم‌ها که در ذیل آمده و اسکن مدارک مورد نیاز هر بخش (مانند مجوزها، نامه‌ی نمایندگی یا تصویر محصولات) در انجام مراحل ثبت نام به شما کمک می‌نماید.
  4. در طراحی سیستم ثبت نام نمایشگاه سعی شده شما بدون نیاز به مراجعه‌ی حضور به ستادهای هر کدام از بخش کلیه‌ی مراحل ثبت نام اعم از درخواست غرفه، ثبت شماره حساب، ثبت محصولات، صدور کارت و حتی اطلاع از مکان غرفه در نمایشگاه لحاظ شود.
  5. در پایان این راهنما شماره‌ی تماس واحد ثبت نام بهمراه شماره تماس پشتیبانی سایت، برای ارائه پشتیبانی فنی مورد نیاز شما برای ثبت نام درج شده است تا در صورتیکه نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید بتوانید با ما در ارتباط باشید.

زمانبندی

ردیف عنوان زمان شروع زمان پایان
۱ ثبت نام از طریق سایت 7 خرداد 19 خرداد
۲ بررسی و تایید ثبت نام 21 خرداد 24 خرداد
۳ زمان واریز وجه 25 خرداد 28 خرداد

 

دریافت نام کاربری و گذرواژه

کادر ثبت نام نمایشگاه

نخستین مرحله از ثبت نام نمایشگاه، دریافت نام کاربری و گذرواژه می‌باشد برای اینکار از طریق کلید نام کاربری و گذرواژه در کادر ثبت نام نمایشگاه و یا از طریق کلیک روی این لینک "دریافت نام کاربری و گذرواژه" با وارد نمودن مشخصات کاربری خود شامل نام (نام شخص، شرکت یا انتشارات به فارسی)، نام کاربری (ترجیحا انگلیسی)، گذرواژه و تکرار گذرواژه (ترجیحا انگلیسی و بدون کاراکترهای غیر مجاز) و رایانامه خود نسبت به دریافت نام کاربری و گذرواژه اقدام نمایید.

بعد از ورود اطلاعات فوق و کلیک روی ثبت، از طریق سیستم رایانامه‌ای جهت تایید به ایمیل شما ارسال می‌شود، شما برای تایید ثبت اطلاعات خود می‌بایست روی لینک تایید آن کلیک نمایید سپس نام کاربری و گذرواژه شما فعال می‌گردد. به هر دلیلی که رایانامه حداکثر طی ۸ ساعت به دست شما نرسید لطفا با شماره‌های واحد پشتیبانی فنی سایت ذکر شده در پایان این راهنما تماس حاصل نمایید.

 ورود به سیستم ثبت نام

بعد از دریافت نام کاربری و گذرواژه با استفاده از کلید ورود کاربران که در کادر ثبت نام قراردارد و نام کاربری و گذرواژه‌ی خود به سیستم ثبت نام وارد شوید.

 

ثبت اطلاعات شرکت کننده

بعد از ورود به سیستم وارد فرم ثبت اطلاعات شرکت کننده می‌شوید، در این مرحله اطلاعات عمومی شما اعم از عنوان، شماره‌های تماس، خلاصه‌ی فعالیت، نام مدیرعامل و ... دریافت می‌گردد. توجه داشته‌ باشید تکمیل نمودن کلیه‌ی فیلدهای ستاره‌دار اجباری می‌باشد.

در تکمیل این فرم دقت نمایید، زیرا در کلیه‌ی مراحل ثبت نام از اطلاعات درج شده در این فرم استفاده خواهد شد، همچنین در سیستم‌های اطلاع رسانی نمایشگاه، نمایشگاه مجازی و کتاب نمایشگاه از اطلاعات درج شده در این فرم استفاده می‌گردد.

متقاضیان محترم ثبت نام در بخش نشر مکتوب توجه داشته باشند که در این مرحله نوع شرکت کننده را ناشر انتخاب نموده و اطلاعات مربوط به ناشران را تکمیل نمایند.

ثبت درخواست اخذ غرفه

پس از تکمیل و ارسال فرم اطلاعات شرکت کننده، از طریق منوی کاربران روی گزینه ثبت درخواست اخذ غرفه کیلک نمایید. در فرم بازشده نسبت تکمیل اطلاعات اقدام کنید.

در این فرم منظور از کتیبه، تابلویی است که در سردر غرفه شما نصب خواهد شد، لذا توجه داشته باشید که کتیبه را به شکل صحیح وارد نمایید.

همچنین در صورتیکه درخواست متراژ بالاتری از متراژهای اعلام شده در سایت دارید می‌توانید با واحد ثبت نام بخش مربوطه که شماره‌ی آن در انتهای این راهنما آمده تماس حاصل نمایید.

 

ثبت اطلاعات محصولات

 پس از ورود اطلاعات مربوط به غرفه می‌بایست اطلاعات محصولاتی که می‌خواهید در نمایشگاه ارائه نمایید را وارد سیستم کنید برای اینکار از طریق منوی ثبت اطلاعات محصولات و یا کلید ثبت محصولات، صفحه‌ی مربوطه را باز می‌نمایید.

 

توجه داشته باشید که براساس سالن انتخابی اطلاعات مربوط به محصولات متفاوت می‌باشد. همچنین توجه داشته باشید که وارد نمودن اطلاعات ستاره دار الزامی است. از سایر اطلاعات برای نمایشگاه مجازی استفاده خواهد شد لذا ثبت تصویر و توضیحات به مخاطبان نمایشگاه مجازی کمک می‌نماید تا بتوانند بطور کامل محصول شما را مورد ارزیابی قرار دهند.

پرداخت صورتحساب

پس از ثبت اطلاعات شرکت کننده، غرفه و محصولات، مدیریت بخش مربوطه نسبت به بررسی این اطلاعات اقدام نموده و براساس آیین نامه و فضای موجود نمایشگاه نسبت به تایید غرفه و تعیین متراژ نهایی آن اقدام نموده و صورتحساب شما در سایت فعال خواهد شد. که در این مرحله می‌بایست نسبت به پرداخت مبلغ تعیین شده ه حساب شماره 0310665877005 بانک صادرات شعبه کالج.بنام موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران اقدام نموده و اطلاعات فیش واریزی را از طریق فرم ثبت اطلاعات فیش وارد نمایید.

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌نمایید، اطلاعات فیش ثبت شده و مانده ی حساب شما نمایش داده می‌شود.

شماره‌های تماس

ردیف عنوان بخش شماره تماس
1 کمیته ثبت نام 66466290 و 66467615
2 پشتیبانی فنی 88429509 و 09106686110

مشارکت در ختم قرآن

الْجَوَارِ الْكُنَّسِ (81:16)
که به گردش آیند و در مکان خود رخ پنهان کنند.
دوره: 191

آخرین اخبار

گلستان قرآن - نشریه بیست و دومین نمایشگاه قرآن